• ZŠ s MŠ, Lúčna 3, Olcnava

Podmienky organizácie režimu v školskom  zariadení a podmienky úhrady nákladov na stravovanie

Výška stravného v školskej jedálni ZŠ s MŠ Olcnava je  určená VZN obce Olcnava s platnosťou od

1. 5.  2022, podľa aktuálnych finančných pásiem. V školskej jedálni máme 2. stupeň finančných pásiem.

MŠ desiata                        0,36 €

obed                          0,85 €

olovrant                    0,24 €

celkom                      1,45 €

ZŠ obed                             1,15 €

Zamestnanci  obed         1,33€

Štátna dotácia na stravu je vo výške 1,30 €.

Deti v prípravnom ročníku MŠ ktoré nepoberajú zvýšený daňový bonus /nedovŕšili 6 rokov / a všetky deti MŠ v HM alebo ŽM  uhrádzajú 0,15 € na jeden deň . Finančný normatív na  potraviny  je  vo výške 1,45 €. Dotácia od štátu je 1,30 €.

Ostatné deti MŠ  a deti v prípravnom ročníku, ktoré dovŕšili 6 rokov veku a poberajú daňový bonus,   uhrádzajú 1,45 € na jeden deň.

Deti MŠ, ktoré neodoberajú olovrant uhrádzajú 1,21 € na jeden deň (finančný normatív na potraviny je 1,45 € - cena olovrantu 0,24 = k úhrade 1,21 €).

Žiaci ZŠ , ktorí nemôžu poberať zvýšený daňový bonus alebo sú v HM alebo ŽM  majú obedy zdarma.  Dotácia od štátu 1,30 €. Ostatní  žiaci uhrádzajú za obed 1,08 €.

Zamestnanci uhrádzajú  za obed 0,66 € (finančný normatív na potraviny  1,33 €  (45%)- príspevok zo SF 0,67 € . Režijné náklady na prípravu jedál  zamestnancov hradí zamestnávateľ  vo výške                  1,63 €  ( 55 % ).

Cudzí stravníci uhrádzajú za obed 3,50 €. Finančný normatív  na potraviny je vo výške 1,33 €.  Celkové režijné náklady  sú vo výške 2,17 €.

Príspevok za pobyt dieťaťa v MŠ je  vo výške 7,00 €.

Príspevok za pobyt v ŠKD  základnej školy  je vo výške  3,00 €.

Zákonný zástupca dieťaťa/žiaka uhrádza príspevok mesačne vopred, najneskôr do 25. dňa v mesiaci, na účet školskej jedálne, alebo poštovou poukážkou. Úhrada u niektorých zákonných zástupcov sa znižuje o dotáciu k stravovacím návykom o 1,30 € ak sa dieťa/žiak zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu (minimálne  1 vyučovaciu hodinu) a odoberie  obed. V prípade neprítomnosti na vyučovaní je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť dieťa zo stravy do 14.00 hod . predchádzajúceho dňa,        v ojedinelých prípadoch pri chorobe do 8.00 hodiny príslušného dňa - osobne vedúcej ŠJ alebo kuchárke, alebo na  t. č. 0902908514 SMS, alebo 0534495642. Za neodhlásenú stravu sa dotácia neposkytne. Zákonný zástupca dieťaťa/žiaka je povinný za neodhlásenú stravu uhradiť príspevok na nákup potravín v plnej výške. Vedúca školskej jedálne vyzve rodiča k úhrade neodhlásenej stravy do 10. dňa nasledujúceho mesiaca, inak bude strava pre dieťa/žiaka pozastavená, kým si zákonný zástupca vyrovná svoje záväzky. Výdaj stravy do jednorazových obalov  pre deti  je možné len v tom prípade, že dieťa ochorie počas vyučovania a rodič ho nestihne odhlásiť. Rodič v takomto prípade hradí  aj cenu jednorazového obalu v sume 0,20 €.

Zákonný zástupca je povinný doručiť podpísanú prihlášku na stravovanie. Na jej základe bude dieťaťu poskytnutá dotácia na stravovanie.

Jedlá sú pripravované v zmysle zásad správnej výživy na základe záväzných materiálno-spotrebných noriem.

Diétne stravovanie naša školská jedáleň neposkytuje.

V Olcnave  28.4.2022

Vypracovala: