• Hviezdoslavov Kubín

• Žiačky ZŠ Timea Jánošíková a Tamarka Dolnačková sa zúčastnili na obvodnom kole v umeleckom prednese poézie a prózy v Krompachoch.

Timka Jánošíková v prvej kategórii získala druhé miesto s  prednesom poézie.

Gratulejeme!!!!

• Vesmír očami detí 2023

• XXXVIII.ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

Z našej školy, v regionálnom kole výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ, bola svojou prácou úspešná žiačka D.Čižmáriková z 3.ročníka pod vedením Mgr. E.Širilovej. V 2. kategórii  0.-4.ročníka získala čestné uznanie.

• Lyžiarsky výcvik

• Od 13.2.2023 do 17.2.2023 sa žiaci ZŠ  zúčastnili lyžiarskeho výcviku na Zahure

V pondelok prebehlo rozdelenie žiakov do dvoch skupín podľa schopností a zručností v lyžovaní. Mnohí z nich stáli na lyžiach prvýkrát vo svojom živote.

Každé ráno sa začínalo s rozcvičkou na svahu. Deti sa taktiež zúčastnili rôznych  hier.

Na koniec týždňa v piatok sa konali preteky v slalome. Bola neuveriteľná radosť, lebo všetky deti sa za týždeň naučili lyžovať a tak sa každý zúčastnil pretekov.

1. miesto - Matthias Zahuranec, Dianka Čižmáriková

2. miesto - Rodan Pramuka

3. miesto - Timea Jánošíková, Zuzka Rusnáková

Na záver všetci žiaci dostali medaile a diplomy za obrovskú snahu a pokrok v lyžovaní a zdolanie slalomu!!!!

• Záchranári v škole - Zdravotná služba Paramed Rescue,o.z.