• BIELA PASTELKA -verejná zbierka

• V piatok 22. septembra vyráža Biela pastelka so svojimi dobrovoľníkmi do ulíc slovenských miest a obcí

Naša škola sa v tento deň zapojí do verejnej zierky v priestoroch našej školy.

Za finančné príspevky darcom vopred ďakujeme!

• Didaktické hry v prírode

• Dňa 12.9.2023 sme na našej škole zorganizovali didaktické hry v prírode. V ranných hodinách sa uskutočnila teoretická časť zameraná na zdravotnú prípravu, riešenie mimoriadnych udalostí a pohyb a pobyt v prírode.

Praktickú časť sme realizovali vonku-turistickou vychádzkou - smer na Vítkovce. Počas cesty si vyskúšali žiaci podať prvú pomoc pri poranení nohy, uložiť raneného do stabilizovanej polohy. Vyskúšali si hod granátom na cieľ, preťahovanie lanom, orientáciu podľa turistickej mapy a určovanie svetových strán v teréne.